Lalki barbie szeroki wybór to jedne z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Większości osób kojarzą się one wyłącznie z dziewczęcymi zabawami. Czy oznacza to, że chłopcy nie mogą bawić się tymi produktami?

Dlaczego lalkami barbie bawią się głównie dziewczynki?

Jeszcze kilkanaście lat wstecz rodzice wychowywali swoje pociechy nieco inaczej niż dzisiaj. Do kobiet i do mężczyzn były przypisane konkretne role społeczne. Panie dbały o dom, prały, gotowały. Mężczyźni wykonywali większość prac fizycznych i zarabiali na utrzymanie. Takie spojrzenie na świat przekazywane były dzieciom. Jako że maluchy uczą się głównie przez zabawę, dziewczynki bawiły się lalkami, wcielając się w rolę gospodyń. Chłopcy byli wręcz zniechęcani do zabaw lalkami. Na szczęście czasy się zmieniły. Oczywiście młode damy nadal kochają lalki barbie, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by bawili się nimi i chłopcy.

Chłopcy i lalki barbie

Chłopcy mogą bawić się lalkami barbie oraz wszystkimi akcesoriami, jakie dla nich stworzono. Wiele z nich jest w kolorze różowym, obecnie jednak coraz mniej mężczyzn boi się różu. Jeśli z jakichś powodów dziecko płci męskiej nie chce bawić się lalką, która reprezentuje płeć żeńską, może zdecydować się na zabawę kenem. W ofercie dostępne są różne lalki płci męskiej, np. piłkarz. Dodatkowo można zakupić ubranka dla lalki, w które maluch będzie mógł przebierać swoją zabawkę.

Rozwojowa zabawa lalkami barbie

Zabawa lalkami barbie to nie tylko radość, ale i rozwój. Aktywność polegająca na odgrywaniu różnych ról, np. mamy, taty, dziecka pozwala maluchom wyregulować własne emocje. Wcielanie się w różne postacie i odgrywanie scenek rozwija kompetencje społeczne. Dzięki takiej aktywności dzieci lepiej porozumiewają się z rówieśnikami i otoczeniem. Te wszystkie umiejętności potrzebne są nie tylko dziewczynkom, ale i chłopcom, co przemawia za tym, że i oni mogą bawić się lalkami. Lalki barbie wpłyną korzystnie na ich rozwój i dadzą okazję do świetnej zabawy. Wśród dodatków dla lalek znajdują się różne pojazdy, takie jak np. samochody, które chłopcy uwielbiają.